our next event is

Supertonic Orchestra

Date : 04 / 02 / 2017
Time : 7.30pm
Price : £10 on the door.
Phone : 07415 892 436

Event Information

The Supertonic Orchestra perform a dynamic mixture of Polish Folk, Klezmer and Balkan musical styles fusing them with fresh and contemporary Jazz, Rock and Latin rhythms. Formed in Dublin Ireland in 2010 the group find inspiration in the melodies and poems from early Polish history and have established themselves on Ireland’s live music scene with their energetic and upbeat performances.

a1691276111_210624665_1000877646636994_2235706069187777543_n

The SuperTonic Orchestra została założona w 2010 roku przez Przemysława Łozowskiego multi-instrumentalistę z Lublina. Zespół powstał na emigracji – w Dublinie, gdzie zebrała sie grupa muzyków z różnych środowisk i stron swiata, dzielących tę samą pasję. Muzycy i muzykanci spotkali się na emigracji, ale mają – jak się okazało – wspólne doświadczenia ze sceny folkowej w Polsce kiedy ruch folkowy dopiero się upowszechniał. Były to czasy pierwszych edycji prestizowego warszawskiego festiwalu Nowa Tradycja, w którym brali udział w różnych formacjach i nie znali się aż do spotkania w Supertonic Orchestra w Dublinie. W Irlandii do zespolu dolaczyli wspaniali muzycy z doswiadczeniem jazzowym, klasycznym oraz w stylach wspolczesnych az po house!  Muzycy pochodza z Polski, Wloch, Hiszpanii i z USA. Zespol na codzien tworzy i koncertuje w Dublinie ale i w innych miastach Irlandii, UK oraz w Polsce.

W Pazdzierniku 2016 zespol wydal swoja pierwsza plyte live ‘The Journey’ koncert zarestrowany w studio Polskiego Radia Opole. Obecnie grupa koncertuje promujac swoja plyte w Irlandii i za granica.

The SuperTonic Orchestra znajduje inspirację w kulturze tworzonej przez społeczności etniczne, które dawniej zamieszkiwały Rzeczypospolitą. Tradycyjne instrumenty, takie jak lira korbowa czy skrzypce są połączone z dętymi jak klarnet, saksofon, trąbka, puzon a nawet gitara elektryczna.

Zespół opracował nowoczesne brzmienie, zachowując przy tym wrażliwość na tradycję muzyki źródeł. Wpływy z pozornie odległych gatunków takich jak reggae, jazz i rock są ważną częścią brzmienia. Oryginalny styl muzyczny moznaby okreslic malowniczo jako polski i klezmerski folk w jazzowych odcieniach. The SuperTonic Orchestra stała się najbardziej rozpoznawalnym zespołem w Irlandii nawiązującym do muzyki Europy Środkowej i Wschodniej. Jej koncerty cechuje nieokilznana pozytywna energia prowokujaca publicznosc do  spontanicznej reakcji i transowych tancow.