020 8741 1940
jazzcafe@posk.org

Jacek Steszewski Trio

Date: 2/10/2016
Time: 6.00pm
Price: £10 on the door.
Table booking (11AM-8PM): 07415 892 436
Buy tickets

Recital Jacka Stęszewskiego z zespołem

Recital będzie wędrówką po różnych światach. W programie występu znajdą się utwory liryczne, czyli coś dla wielbicieli poezji i spokojnych dźwięków. Kolejną odsłoną będą piosenki historyczne, związane z historią Polski, więc tropiciele historii z pewnością nie będą zawiedzeni. Następna prezentacja to piosenki o kabaretowym charakterze i powrót do lat 80/90, czyli spacer po czasach PRL-u oraz piosenki wspominające zakupy w Pewexie, zakładowe grzybobranie, tankowanie na kartki na CPN, wodę firmową z saturatora czy mistrzostwa świata we Włoszech w 1990 roku. Ta ostatnia odsłona zawsze wzbudza największe emocje gdyż każdy na te parę chwil wraca wspomnieniami do swojej młodości i do czasów, gdy życie wyglądało jak niejeden film Stanisława Barei.

Jacek Stęszewski – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów prezentujący muzykę z pogranicza miejskiego folku i poezji śpiewanej. Jego repertuar to piosenki liryczne, folkowe, historyczne i kabaretowe.

Księżycówka to pierwszy album tego wykonawcy, który był promowany singlem „ Dziewczyna z księżyca”. W grudniu 2016 roku ukaże się druga płyta wykonawcy zatytułowana „Pewexówka” – wspominająca lata 80/90. Jacek jest również wokalistą grupy Koniec Świata, z którą wykonuje zupełnie inny repertuar: ska/punk rockowy.

A taste of Polish music and culture - Jacek Steszewski Trio

Jacek Steszewski – singer, composer, poet and songwriter. His recital will take you on an unforgettable journey through diverse worlds. The performance programme is split into three acts where you will have the chance to listen to lyrical compositions, historical songs, comedy and throwbacks to the 80/90’s, showing aspects of life under communism in Poland.

238-246 KING STREET
LONDON
W6 0RF
02087411940
JAZZCAFE@POSK.ORG
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram